PİMLİ H İSKELE

 

MALZEME ADI : İskele Ayağı (H1010-42)
KULLANIM ALANLARI : Dış cephe boya , sıva , kaplama ve yalıtım işlerinde kullanılır. Az elemandan oluştuğundan dolayı kurulumu diğer sistemlere göre daha basit ve kolaydır.
ÖZELLİKLERİ : Standart olarak 42x2,5 mm borudan imal edilmiş olup köşelerden çapraz takviyeli, 6 adet pim takılı olduğu için istenilen şekilde çapraz ve korkuluk takıla bilmektedir. İskele ayağı 200 cm yüksekliğinde , 90 cm enindedir. Bir ayak yaklaşık 16 kg ağırlığındadır.(+/- %3)

MALZEME ADI :Merdivenli Ayak (H1011-42)
KULLANIM ALANLARI : Dış cephe pimli iskele kurulurken boydan olarak en az bir sıra kurulur. Böylece iskelenin yüksek kısımlara ulaşılması kolaylaşır ve güvenli hale gelir.
ÖZELLİKLERİ :Standart olarak 42x2,5 mm borudan imal edilmiş olup merdiven takviyelidir. Bir adet merdivenli ayak 200x90 cm ebatlarında yaklaşık 22,5 kg gelmektedir.

MALZEME ADI :Yarım Ayak (H1012-42)
KULLANIM ALANLARI : İskele kurulurken en üste kalan ara boylar için kullanılır.
ÖZELLİKLERİ :Standart olarak 42x2,5 mm borudan imal edilmiş olup yaklaşık olarak 12 kg gelmektedir.

MALZEME ADI : Çapraz (H10334)
KULLANIM ALANLARI : İskele kurulurken her araya 2 şer adet çapraz olarak pimlere takılır.
ÖZELLİKLERİ :Standart olarak 34x2,5 mm borudan imal edilmiş 3m boyundadır.
MALZEME ADI : Korkuluk (H10434)
KULLANIM ALANLARI : İskele Kurulurken her araya 1 şer adet takılır
ÖZELLİKLERİ :Standart olarak 34x2,5 mm borudan imal edilmiş 2,5 m boyundadır.

MALZEME ADI : Gezinme Kalası (K1025)
KULLANIM ALANLARI : İskelede çalışa bilmeyi sağlar .
ÖZELLİKLERİ :Standart olarak profilden ızgara üzeri sac kaplı olarak imal edilmektedir.250x40cm ebatlarında yaklaşık olarak 23 kg gelmektedir. Baskılı veya düz saclı olarak farklı seçenekler vardır.

MALZEME ADI : Dayama Borusu ve Kelepçesi (H1060)
KULLANIM ALANLARI : İskele kurulumunda duvara sabitleme görevi görmektedir.
MALZEME ADI : Terazileme Pimli (H1070-34) Terazileme Vidalı -Alt ayak(F3060-34)
KULLANIM ALANLARI : İskele kurulumunda İskeleyi teraziye getirmeyi sağlar . Pimli ve Vidalı olmak üzere iki farklı seçeneği vardır.

MALZEME ADI : Sonkat (H1050-42)
KULLANIM ALANLARI : İskele kurulumunda en üst sıraya korkuluk takmak için kullanılır.

İskele Kurulumu : En alt sırada kullanılacak İskele ayaklarının alt uc kısımlarına terazileme (alt ayaklar) takılır. Karşılıklı 2 Adet Ayağın Dış cepheye bakan tarafın çapraz karşılıklı pimlerine 2 Adet Çapraz (Çapraz Eleman 3 m.lik) takılır ve iç cepheye bakan kısmınada 1 Adet korkuluk (düz eleman 2,5m .lik) takılır.Birinci sıra bu şekilde yanyana eklenerek kurulur. Üst sıralarda aynı şekikde kurulur. İskele Cepheye Dayama borusu ve kelepçesi ile belirli aralıklarla bağlanır.Üst ayaklarda çalışmak için üst ayakların uc borularına sonkat ve korkuluk veya yarım ayak takılır.
Not: Belirtilen malzeme ölçüleri firmamızın standart ölçüleri olup farklı ölçülerde imalatlarıda vardır. Müşteri isteğine göre de değerlendirilip farklı iskele çeşitleri de imal edilmektedir.
İSKELE RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!...